چطور جلو کلاهبردار ها را بگیریم
چطور جلو کلاهبردار ها را بگیریم

چطور جلو کلاهبردارها رو بگیریم

چطور جلو کلاهبردارها رو بگیریم

اگر حواستون جمع نباشد ممکن است قربانی کلاهبردار ها شوید در این پیج نمونه هایی از کلاه برداری های که در تعمیرات موبایل دیده شد را براتون بازگو میکنم

امیدوارم از مطالب وب سایت ما راضی باشید

چطور جلو کلاهبردارها رو بگیریم

کلاهبردارها به این طریق موفق میشوند که به صورت امور واقعی کار میکنند و دور از انتظار است و شما را غافلگیر می کنند

بیشتر کلاهبرداری ها پیشنهادی هستند ممکن است تلفنی باشند

اطلاعیه ای از بانک

اطلاعیه ای از شرکت

یا پیشنهاد دوستی ها انلاین یا سوشال مدیا ها

کلاه بردار ها شما را متقاعد می کنند که اطلاعات هویتی را از شما بگیرند

کلاه بردار در همه کار هستند حتی در لباس پلیس

حتی کلاه برداری در بازی های انلاین

به نکات ما توجه کنید تا خودتان را در مقابل کلاه برداران محافظت کنید

هر وقت بدون دعوت شخصی یادر نقش شرکتی با شما تماس گرفته شد در نظر داشته باشید احتمال کلاهبرداری وجود دارد

اگر کسی را انلاین فقط می شناسید یکم حوصله به خرج دهید برای کسانی که این شخص را می شناسد جستجو کنید یا در معامله واسطه داشته باشید

اس ام اس های تبلیغاتی که حاوی بینک هستند و با دامنه .com هستند و همچنین ایمیل های تبلیغاتی و پاپ آپ های مشکوک را باز نکنید

از مشخصات فردی تان محافظت کنید چه در خانه چه در شبکه های اجتماعی چه کامپیوتر های خانگی و حتی هارد های اکسترنال و مموری یا رم های اکسترنال گوشی ها و همچنین فلش مموری ها

رمزهایتان را ایمن نگه دارید رمز های کارت های بانکی و اطلاعات حساب خود را امن کنید

درباره admin

پیشنهاد ما به شما

خلق ثروت

خلق ثروت 96 درصد پول هر کشور در دست افراد اون کشور هست ثروت محدودیت …

21 دیدگاه

 1. تمام کانال های تلگرامی که شما را اد میکنن تو چنل ها و گروه های تلگرام به فرض نام کانال ها و گروه های صیغه یابی و فروش اسلح کانال بانک ملت یا هر بانکیو یا وام های ضروری
  جدیداا یخ نوع کلاه برداری اد زن هم اومده
  حواستون باشه رو هیچ لینکی کلیک نکنید
  اد کن پول بگیر
  تمام این ها کلاه برداریه

  • کلاهبرداری گروه ها و کانال های تلگرامی «اد کن پول بگیر»

   واقعن کلاه بردارن اینا نباید اشتباه کنید
   من خودم 100نفر اد کردم مدیر گروه اس داد این برنامه رو نصب کن شماره کارت ثبت کن واریزی انجام میشه
   فک کردم راست میگه
   ولی اومدم سرچ کردم دیدم واقعن کلاه بردار
   فقط برنامه نصب کرده بودم ۱ دقیقه پیش حذفش کردم

 2. کسی وام از اهواز و رامهرمز گرفته این وام های خانگی
  وام از خانم بهوندی یا موسوی
  میگن ۲۰ میلیون بدی ۱۰۰ تومن بهت میدن با ماهی ۸۰۰ هزارتومن
  ده میلیون میدن ماهی ۱۰۰ تومن
  ۵ میلیون پیش پرداخت ۲۵ میلیون میدن با ماهی ۲۵۰
  کلا با عقل جور در نمیاد اخه چرا همچین کسی ایکار رو کنه
  جریان مشکوکه
  بچه های روستای ما همه ثبت نام کردن
  گوش نمی دن
  کسی هست این ها را بشناسه
  اخه شاید کلاهبردار باشه

  • ماجرای صندوق های خانگی در #رامهرمز چیست؟
   ⭕آیا صندوق های خانگی رامهرمز هم به سرنوشت شرکت‌های هرمی، ورمی‌کمپوست و سادات مبتلا می‌شود؟
   : در این افراد و گروه‌های ظاهرا منجی مردم!، مدل، راه و روش‌های جمع آوری سرمایه‌های مردم متفاوت است اما ماهیت همان است. همیشه عده ای که زودتر آمده اند و زودتر پول گذاشتند، زودتر هم پول گرفتند و زودتر سود بردند و عده ای که دیرتر آمدند و دیرتر پول گذاشتند شکست خوردند و هیچ کسی هم برای آنها جبران نکرد. و جالب اینکه تعداد افرادی که ضرر می‌کنند چندین برابر افرادی هستند که سود می‌برند. آن افرادی که زودتر می‌رسند در واقع کار اعتمادسازی بین مردم را انجام می‌دهند
   ماجرای صندوق هایی که این روزها در رامهرمز فراگیر شده و باز مردم درس عبرت از گذشته ها نگرفته و پول‌های خود را نزد افرادی به امانت گذاشته‌اند تا چند ماه بعد وام بگیرند، به نظر، از همین صنف هرمی‌هاست.
   بدین صورت که در مرحله اول برای آنکه مثلاً به یک نفر وام۲۵ میلیونی با پیش پرداخت ۵ میلیون داده شود، این صندوق باید ۵ برابر، ورودی جدید داشته باشد که اگر قسط ورودی های قبل را هم فرض کنیم به موقع پرداخت شود، و ۲ برابر حساب کنیم بعد این ۲ را از این ۵ برابر کم می‌کنیم، یعنی ۳ برابر ، که ۳ نفر باید سپرده بگذارند.

   🔺وقتی بخواهند به ۳۰۰ نفر وام پرداخت کنند باید ۳ برابر، یعنی ۹۰۰ نفر ورودی جدید داشته باشد و برای پرداخت وام به ۱۰ هزار نفر باید ۳۰ هزارنفر دیگر ورودی داشته باشند.مرحله بعد برای ۳۰ هزار نفر باید ۹۰ هزارنفر ورودی و….

   🔸 این اتفاق زنجیره وار پیش می رود ولی یکجایی متوقف خواهد شد دقیقاً شبیه شرکت های هرمی و ماجرای کود ورمی کمپوست(کرمی ها). مسئول صندوق که از جیب خود پول نمی گذارد بلکه پول مردم را به مردم می دهد. هیچ تولید و سرمایه‌گذاری هم در این زمینه صورت نمی گیرد و هیچ جایی وجود ندارد که درآمد ۵،۶ برابری داشته باشد که اگر بود خود دولت و یا افراد دارای رانت اطلاعاتی این کار را می‌کردند. آخر و عاقبت سادات و حضرات ورمی‌کمپوست را هم که شایعه می‌کردند در بورس‌های امارات و کویت کار می‌کنند را به عینه دیدیم.
   بلکه پول مردم را به مردم می دهد. هیچ تولید و سرمایه‌گذاری هم در این زمینه صورت نمی گیرد و هیچ جایی وجود ندارد که درآمد ۵،۶ برابری داشته باشد که اگر بود خود دولت و یا افراد دارای رانت اطلاعاتی این کار را می‌کردند. آخر و عاقبت سادات و حضرات ورمی‌کمپوست را هم که شایعه می‌کردند در بورس‌های امارات و کویت کار می‌کنند را به عینه دیدیم.
   جالب تر اینکه بدانید این صندوق ها در خلاء قانونی و مشکلات بانک ها رشد می کنند. یعنی مردمی که از بانک های ربوی خسته شدند به اینها پناه می برند؛ قانون هم تا مادامیکه شاکی خصوصی نداشته باشند جلوی آنها را نمی گیرد وقتی هم که ورشکست شده یا فرار کردند دولت بهیچ وجه پاسخگوی وجه از دست رفته مردم نخواهد بود چون دولت تعهدی در این زمینه به مردم نداده است.

 3. اخیرا اطلاعات هویتی بسیاری از ایرانیان که از سرویس‌های اینترنتی ایرانی استفاده می کردند، لو رفته است. این اطلاعات شامل موارد زیر است:

  ❗️اطلاعات حدود ۴۲ میلیون کاربر ایرانی تلگرام. که شامل شماره تلفن، یوزرنیم، یوزرآیدی و احتمالا عکس پروفایل است. (۳۰ مارچ ۲۰۲۰ لو رفت)
  ❗️اطلاعات حدود ۵ میلیون نفر از کاربران اپلیکیشن سیب اپ. که شامل تلفن و ایمیل و نام و نام خانوادگی است. (ا آپریل ۲۰۲۰ لو رفت)
  ❗️اطلاعات کاربران علی بابا (وب سایت خرید بلیط هواپیما و اتوبوس و قطار) لو رفت. (فوریه ۲۰۲۰ لو رفت)
  ❗️اطلاعات مربوط به اپلیکیشن تپسی. (آپریل ۲۰۱۹ لو رفت)
  ❗️لو رفتن اطلاعات مربوط به اوپراتور ایرانسل که شامل نام و نام خانوادگی، آدرس، کد پستی، نام پدر، تلفن. (جولای ۲۰۱۶ لو رفت)
  ❗️اطلاعات مربوط به بانک تجارت و ملت و سرمایه هم چند ماه پیش لو رفتن. که شامل شماره کارت و یکسری اطلاعات مربوط به حساب بود. (دسامبر ۲۰۱۹ لو رفت)

  با کنار هم قرار دادن این موارد، اطلاعات بسیار زیادی از هویت افراد رو میشه بدست آورد. اینکه اسمشون چیه و کجا زندگی میکنن. اینکه به کجا سفر کردن. شماره تلفنشون چیه. آیدی و ایمیلشون چیه. کد ملی و کد پستی محل زندگیشون چیه. عکس پروفایلشون چیه. و … .

  سو استفاده های زیاد و بسیار خطرناکی میشه با استفاده از این اطلاعات انجام داد.

  💡حالا راه حل چیه؟!
  به هیچ عنوان از رمزهای ساده مثل سال تولد و شماره موبایل و … برای حسابهای خودتون استفاده نکنید.
  برای کارهای اینترنتی حتما از رمز پویا استفاده کنید.
  برای حساب‌های اینترنتی خودتون حتما قابلیت ورود دو مرحله ای رو فعال کنید.

  ‼️اگر شما از اون دسته از افراد هستید که توی فضای مجازی فعالیت خاصی ندارید و کارای عجیب و غریب و کارای سیاسی نمیکنید، باز هم ممکنه در خطر باشید. چطور؟
  یه نفر که این اطلاعات رو در اختیار داره، با شما تماس میگیره و میگه شما اقا/خانم فلانی هستید و این کد ملیتونه و اینجا زندگی میکنید و این هم شماره حسابتونه و … . با دادن تمامی اطلاعات هویتی شما، قصد داره که اعتماد شما رو جلب کنه و ازتون سو استفاده بکنه. مثلا ازتون درخواست پول بکنه. ازتون درخواست بکنه که یه کاری رو براش انجام بدید یا کارای دیگه.

  بنابراین:
  💡اگر فردی با شماره تماس گرفت یا به شما پیام داد و با دادن اطلاعات صحیح و دقیق هویتی شما، قصد ایجاد اعتماد در شما رو داشت و ازتون درخواست کرد که کاری رو براش انجام بدید یا درخواست دیگه‌ای از شما داشت، پیش از هرچیزی اول فکر کنید که آیا شما منتظر همچین تماسی از فرد/موسسه/بانک/… بودید یا خیر.

  اگر بودید، صد در صد اطمینان حاصل کنید که تماس رو از فرد درستی دریافت کردید و تلاش کنید که مابقی پروسه رو بصورت حضوری با اون موسسه/بانک/فرد به انجام برسونید.

  اگر هم منتظر همچین تماسی نبودید، پس الکی دلتون رو به وعده‌های احتمالی که بهتون میده خوش نکنید؛ چون بدون شک اون عاشق چشم و ابروی شما نیست و قصد داره که شما رو اذیت کنه! پس تلفن رو قطع کنید و شماره رو بلاک کنید و اگر حوصله داشتید، از طریق مراجع قضایی اقدام کنید! (هرچند شکایت کردن در اینجور موارد، خیلی به جایی نمیرسه، ولی خب اگر بیکار بودید و حوصله داشتید، گزارش بدید که بقیه توی دام نیافتن.)

 4. من رفتم از یک سایتی آموزش غیر حضوری تعمیرات خریدم ۱۹۰۰۰٫وقتی دان کردم دیدم چند تا کلیپ رایگان از خود آپارات بوده. به جز خدا باید به همه چیز شک کرد

 5. یکی از همکاران این کلاه رفت سرش گفته که امروز یه نفر اومد گوشی ال سی دی تعویض کردم. ۳۴۰ تومن دادم ال سی دی. ۴۵۰ کل شو حساب کردم. طرف اومد گوشیو ببره یه گوشی p30 pro گذاشت گفت اینم تعمیر کن پولشو فردا میزنم. بعد که نگا کردم گوشیو دیدم چینیه. تا اومدم زنگ بزنم طرف گوشیشو خاموش کرده بود.
  الان اعصابم داغونه
  پولم رفت. نه دوربین دارم تو مغازه نه چیزی.

 6. دوستان اگر کسی پی وی شما امد گفت تضمینی ویزا میگیرم یا امدن پی وی ،این افراد معمولا کلاهبردار هستند و گول این افردا نخورید

 7. دوستان برای دیگران تاکسی اینترنتی نگیرید
  ▫️اخیرا برخی کلاهبرداران، شیوه جدیدی برای اخاذی از مردم به بهانه گرفتن تاکسی ‌اینترنتی به کار گرفته‌اند. در این شیوه فرد کلاهبردار با اعلام اینکه تلفن‌ همراه ندارد، از شهروندان درخواست می‌کند برای وی تاکسی‌ اینترنتی بگیرند و در نهایت با این روش اقدام به سوءاستفاده و کلاهبرداری از رانندگان تاکسی‌ اینترنتی می‌کن

 8. کلاهبرداری گسترده از کافی نت ها
  با عنوان پیش فروش دستگاههای
  فتوکپی ، چاپگر ، پلاتر، بنر، لمینت
  این کلاهبردار با عنوان پیش فروش مبالغی از همکاران دریافت کرده و هیچ دستگاهی تحویل نداده است .
  با چندین شماره در گروههای کافی نت اقدام به کلاهبرداری می کن

 9. من قبلنا خواستم بازی کلش اف کلنز را بفروشم به یه شخصی ۲۰۰ هزارتومن رمز جیمیل را بهش دادم سریع رمز عوض کرد و تایید دو مرحله ای رو انجام داد و بازی ام را ازم گرفت پول هم بهم نداد زد منو بلاک کرد و بعد دلیت اکانت هم کرد

 10. تهرانه، دیوار شده جولانگاه یه عده ی زیادی کلاهبردار و دزد و همه چی، . آدم عوضی زیاده
  یه هارد اکسترنال از دیوار گرفتم بعد که بسته پستی رسید دستم یه تکه سنگ بود داخلش و یه برگه هم بی شرف گذاشت داخلش روش نوشته میگ میگ

 11. دوستان سلام یه مشکل کلاه برداری امروز پیش اومد لطفا بیشتر دقت کنید تو معامله کلاهبردار زیاد شده

 12. منم شهرستانی ام و از دیوار تهران خرید کردم. طرف قرار بود برد j5 و برد HTC برام بفرسته و کلی قسم خورد ک خیالت راحت و من چاکر بچه ها شهرستانم و …. خلاصه بهش اعتماد کردم . پولو ک ریختم طرف دیلیت اکانت زد. روز بعدش بسته پست اومد بازش ک کردم دیدم یه گوشی طرح j5 با یه گوشی طرح HTC فرستاده تازه همونا هم برداش سوخته یود
  ا

 13. چند وقت پیش یه فروشنده موبایل را کشتن و موبایل ها را هم دزدیدن من مشتری می بینم مخصوصا ناآشنا میاد اول و اول به چشم دزد میبینمش بعد مشتری!میاد تو همون احتیاطی رو میکنم که احتمال بایه دزد طرف هستم

 14. از یه نفر به اسم اسد برد موبایل خریدم بعد گوشی را خاموش کرد پولم رفت

 15. همکاران موبایلی
  خیلی ها حقه بازن گول نخورید…طرف مشتری آنقدر زرنگه میخواد ی گوشی مرده بده فروشنده بعد بگه ن فلان بهمان این مشکل نداشت و …..ی پولی جریمه بگیره از تعمیرکار
  حواستون باشه

 16. آدمه طمع کار گول آدمو دروغگو رو میخوره… پس طمع نکنید

 17. سلام من یه بار تو خیابان ولی عصر نزدیک های کوچه گیلان بودم یه نفر داد میزد اقا لب تاب می فروشم دو سه نفر هم دورش جمع شده بودن لب تاب نو بود بعد کارتونش هم بود گفتم چقدر میخای بدی گفت ۵۰۰ گفتم نه زیاد بعد گفت ۳۰۰ خلاصه خواستم برم گفت اغا هر چقدر دادی بعد گفتم ۱۵۰ میدی گفت اره لب تاب رو گذاشت تو کارتونش و یه مشمای مشکی مثل کیسه زاله بود ولی دسته دار گقتم شماره کارت بده تا برات بزنم گفت نه نقد بده من کارت ندارم لحجه اش ترکی بود رفتیم خودپرداز بعد یه لحظه دو نفر از کنارمون رد شده ند من حواسم نبود بعد پول را بهش دادم سریع رفت همین که بازش کردم یه لحظه شک کردم سریع کارتن را باز کردم دیدم دوتا ملامین بشقابی که هم وزن لب تاب بودند شما بگو همون دو نفری که از کنار ما رد شدند بسته را عوض کردند خلاصه همین که دیدم ملامینه افتادم دنبالش تا مترو تاتر شهر دنبالش کردم ولی پیداش نکردم شاید باورتون نکنه هنوز که هنوز دارم می سوزم که چرا کلاه رفته سرم از اون لحظه به بعد دستم خودمو داغ کردم که به کسی اعتماد نکنم اونم اینطوری که لب تاب دو میلیونی بزار واسه فروش با ۳۰۰ تومن و کمتر
  خدا کنه این پول توی گلوی زن و بچه ات گیر کنه کلاه بردار کثیف که ملامبن جاب لب تاب دادی
  خلاصه گول نخورید

  7
  2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *